Originální měděné šperky ručně vyráběné
Galvanoplastika - Electroforming


Přívěs LIBYJSKÉ pouštní sklo se Slunečním kamenem

Pro odborníky je libyjské sklo pokladem z vesmírných nebes. Malé kousky bledě žlutého skla nelákají pouze vzhledem, jejich tajemství dřímá uvnitř, v chaotické změti chemických sloučenin. Nachází se na jediném místě na světě, v poušti u hranic Egypta a Libye. Jde o nejčistší sklo, unikát, který si na svou poslední cestu vezme i mocný faraon. Jak se ale „mimozemské sklo“ dostalo na Zem? Vše má nejspíš na svědomí pád meteoritu v období třetihor, před asi 28 miliony let. Teorie existují hned dvě. Zatímco na líci se blýská ta o výbuchu se silou 100 megatun ještě před dopa-dem, rubu vévodí ta o meteoritu spadlém na zem a skle vzniklém až po výbuchu na matičce Zemi. Podle geologa Aarona Cavosie, působícího na Curtin University v Austrálii, který sklo podrobuje zkoumání v rastrovacím elektronovém mikroskopu, muselo vzniknout až po nárazu do země. Ať tak či onak, „luxusní lokalitou“, kde je možné jej nasbírat, se stává Velké písečné moře.

Sluneční kámen vnáší do života radost a světlo. Šíří kolem sebe příznivou atmosféru a zvyšuje úroveň intuice. Pokud váš život ztratí příjemnější tvář, dokáže mu ji sluneční kámen navrátit a vám pomůže nabrat nové síly.

Velikost cca 7,5 cm

 

Cena v CZK: 2600 Kč + poštovné a balné 90 Kč

Cena v EUR: 102 € + poštovné a balné 9 €

Zde si můžete objednat tento jedinečný šperk.

Odesláním objednávky souhlasím s obchodními podmínkami.

Po odeslání objednávky Vám příjde rekapitulace objednávky na Váš email. V případě, že Vám nic nepříjde, nebo jsem se Vám neozvala do 2 dnů, prosím kontaktujte mne napřímo.Líbí se vám moje šperky?

Inspiruje mne příroda,
drahé kameny a magická měď.
Vítejte v mé šperkařské dílně.