Originální měděné šperky ručně vyráběné
Galvanoplastika - Electroforming


Užitečné rady

Ošetřování šperku

Šperky z mé dílny jsou originální, milované a záleží také trochu na vás, jestli jejich vzhled udržíte. Nebojte se, když se přestanou  lesknout, vemte hadřík, kterým leštíte stříbro a jiné klenoty a leštěte. Pomůže i trochu octa.

Měď může časem oxidovat (pokud není ošetřena vrstvou laku) a stane se tmavší, zlatou. Je živá a zraje do krásy. Šperk s patinou je trochu odolnější proti oxidaci. Drahé kamínky chraňte před nárazy a něčím ostrým. Některé jsou měkké a křehké

Neznáte velikost svého prstenu?

Vystříhněte si proužek papíru asi 3-4 mm široký. Otočte jej několikrát kolem prstu (raději ne moc těsně a raději kolem kloubu). Pak jej roztříhněte a ustřižený proužek změřte. To je šířka Vašeho prstenu. Spolehlivě Vám míru změří v jakémkoli zlatnictví, klenotnictví. Pokud máte v plánu objednat širší prsten (třeba krajkový), velikost musí být větší.

Může měděný šperk zabarvit kůži?

Kůži někdy může trochu zabarvit. Chemická složení lidské kůže, potu ... jsou různá. Měď může reagovat. Ale pravidelná péče o šperk může tyto reakce omezit ... Podle doporučení lze šperky impregnovat přírodním olejem či voskem (bambuckým máslem, kokosovým olejem či včelím voskem). V případě, že i přesto se na Vašem prstu barevnější proužek objeví, není škodlivý a časem se pomocí mýdla a vody odstraní. Nepříkláním se ani k lakování speciálními laky ... lak se časem sloupne a měď je léčivý minerál. Kontakt mědi s kůží probouzí její léčivé účinky. Měď je silně harmonizující, živý materiál, který zraje sám do krásy. Svůj šperk můžete i občas rozzářit, někdy vyleštit jemnou solí se šťávou z citrónu, nebo octem, nebo leštícím přípravkem na stříbro. Kdybyste to zkusili abrazivnějším materiálem, asi byste tím odstranili její patinu... Vystřídá ji ale nová, její přirozená a půvabná.

 Způsob dopravy a možnosti zasílání do zahraničí.

Běžně posílám šperk doporučenou zásilkou.  Většinu doporučených dopisů, které jsou levnější variantou poštovného, pošta většinou doručí do druhého dne, ale může to být 1 - 3 dny. E-mailem posílám stvrzenku s číslem odeslané zásilky.
Šperky zasílám i na Slovensko, poštovné je asi 170,- korun
Do jiných zemí je možno zaslat objednávku také, v rámci Evropy je poštovné asi 199,- korun.

 V případě dalších dotazů, mne prosím kontaktujte.

 

 

 

 

 

 


Líbí se vám moje šperky?

Inspiruje mne příroda,
drahé kameny a magická měď.
Vítejte v mé šperkařské dílně.